o projektu

Každý rok od 11.11. do 12.12. pomáháte plnit vánoční přání dětí a mladých lidí z dětských domovů v celé České republice. V průběhu 8mi let jsme díky vám splnili již 8 382 vánočních přání dětí za 11 979 101 Kč!            

Projekt DEJME DĚTEM DÁREK K JEŽÍŠKU aneb „Strom splněných přání“ umožňuje lidem koupit vánoční dárek dítěti či mladému člověku žijícímu v dětském domově bez možnosti vyrůstat a trávit Vánoce ve své rodině. Udělat radost dítěti můžete pohodlně a rychle přímo ze svého počítače. Pořadatelem projektu je obecně prospěšná společnost DEJME DĚTEM ŠANCI o.p.s., která poskytuje komplexní pomoc dětem a mladým lidem z dětských domovů na celém území České republiky. Do projektu se mohou zapojit všechny děti ze spolupracujících dětských domovů.

Přání dětí jsou veřejnosti zviditelněna vždy 11.11. v 9:00 hodin a možnost zakoupit dárek skončí dne 12.12. ve 24:00 hodin nebo zakoupením posledního dárku ze seznamu. Každé přání má svoji ikonu v podobě fotografie dárku. U každého přání je uvedeno křestní jméno a věk dítěte, v.s. přání, cena přání a vzkaz dítěte „Ježíškovi”. Přání dětí lze filtrovat podle několika kritérií. Můžete si vybrat, zda chcete udělat radost děvčeti či chlapci, jak starému dítěti, případně kolik peněz chcete do dárku investovat. Nebo můžete nechat zobrazit všechna přání a vybrat si podle ikony přání, která vás nejvíce zaujme.

Pokud se nemůžete rozhodnout, jaké přání splnit, na účet projektu č. 6072121028/5500 můžete zasílat i tzv. neadresné příspěvky pod v.s. 9999. Ty použijeme na úhradu nesplněných přání. Díky těmto příspěvkům se nám v minulých letech podařilo splnit všechna vánoční přání dětí! Přispět můžete i prostřednictvím platební karty přes zabezpečený terminál České spořitelny ZDE.

Na úhradu nesplněných přání jsou rovněž použity peníze ze zdvojených plateb, ke kterým může výjimečně dojít při současné úhradě jednoho přání dvěma dárci.

Do každého dětského domova rozesíláme odpovídající počet tiskopisů Dopis Ježíškovi, abychom získali od dětí všechny potřebné údaje k prezentaci a identifikaci dárku. Větší děti a mladí lidé si mohou konkrétní dárek vybrat sami přímo ve spolupracujících e-shopech. Mladším dětem pomáhají s výběrem tety a strejdové (vychovatelé). V tomto objemu přání není možné jednotlivé dárky vybírat individuálně v různých e-shopech přes to, že možná daný dárek někdo nabízí levněji (ten rozdíl bychom nakonec zaplatili na poštovném). Potřebujeme spolehlivé a vstřícné partnery s vhodným sortimentem, abychom tento krásný, ale administrativně velmi náročný vánoční projekt mohli každoročně realizovat v takovémto rozsahu.

Velký dík za dlouholetou intenzivní spolupráci na projektu patří Petře Kubíkové (Se srdcem), bez které by Strom splněných přání nemohl fungovat. Petra převzala na svá bedra velkou část projektu od evidence přání v administračním systému, jejich naskladnění, třídění, balení dárků a jejich distribuci do jednotlivých dětských domovů. Všechny dárky jsou odesílány či předávány zástupcům jednotlivých dětských domovů v průběhu posledního týdne před vánočními svátky.

Milí Ježíšci, máme k vám ještě jednu prosbu. Myslete, prosím, při výběru dárku i na ty, kteří mají možnost koupit pouze jedno levnější přání. Pokud místo několika levnějších dárků koupíte jeden dražší, uděláte radost dítěti, jehož přání by třeba nikdo jiný nesplnil a navíc umožníte lidem, kteří nemají možnost splnit dražší přání, se do projektu rovněž zapojit.

Děkujeme vám, že nám pomáháte dělat dětem radost!

Tým DEJME DĚTEM ŠANCI o.p.s.


Historie projektu

První ročník projektu Strom splněných přání jsme začali připravovat již v adventním období roku 2011, ale spuštěný pro veřejnost byl až o rok později, o Vánocích 2012. Do projektu se vždy zapojovali všichni pracovníci organizace a museli jsme navíc najímat brigádníky, abychom všechna přání stačili včas zanést do systému, objednat a částečně naskladnit. Až do roku 2016 se všechny dárky vozily z Kroměříže, kde byly po celou dobu projektu uskladněny, do Prahy, kde jsme je s pomocí dobrovolníků vánočně balili, a dětské domovy si je následně vyzvedávaly. V prvních ročnících projektu jsme dokonce dárky do jednotlivých domovů vozili, ale to se brzy stalo z časových a logistických důvodů nemožné. Od roku 2017 se většina administrativy včetně balení dárků přesunulo do Kroměříže. To nám dalo prostor k tomu, abychom o Vánocích 2017 mohli projekt rozšířit o variantu, kdy se mohou lidé do koupě dárku osobně zapojit. V letech 2017 a 2018 probíhal „fyzický“ Strom splněných přání také v nákupním centru Novodvorská Plaza, které v roce 2019 změnilo majitele, a my nově navázali spolupráci s obchodním centrem Arkády Pankrác, kde měl projekt v roce 2019 premiéru.


Výsledky minulých ročníků


Přání dětí náhodně vybraná

NEMŮŽETE SE ROZHODNOUT JAKÉ PŘÁNÍ SPLNIT?

Lze poslat i tzv. neadresné příspěvky, jež použijeme na úhradu nesplněných přání.
Díky nim se nám v minulých letech podařilo splnit všechna vánoční přání dětí!
Platbu můžete poukázat na účet projektu č. 6072121028/5500 pod v.s. 9999 nebo prostřednictvím platební karty přes
zabezpečený terminál České spořitelny.

Přispět

Partneři projektu

SeSrdcem.cz
Arkády Pankrác Albi BBPartner
Rádio DAB Praha IMPULS RADIO railreklam

JCDecaux Rengl JAPAPROGRES