jak dopadl 1. ročník 2012

Strom splněných přání 2012 skončil velkým úspěchem!

Díky všem, kteří se zapojili do 1. ročníku projektu DEJME DĚTEM DÁREK K JEŽÍŠKU aneb Strom splněných přání, se podařilo splnit 557 vánočních přání dětí v celkové hodnotě 522.938,- Kč!

V prvním ročníku projektu bylo zařazeno 691 přání dětí z 20 spolupracujících dětských domovů na území celé České republiky.

Bohužel se 134 dětí prostřednictvím Stromu splněných přání svého dárku nedočkalo. Jednalo se převážně o dražší dárky – notebooky, tablety, fotoaparáty a mobilní telefony, které si přály především starší děti a mladí lidé ve věku 17 – 23 let.

Ale ani v běžných rodinách přece nepřinese Ježíšek vždy vše, o co si děti napíší…

Záměrně jsme cenu přání pro děti neomezovali a nechali jsme je svobodně se rozhodnout, zda tzv. vsadí na jistotu a napíší si o dárek cenově dostupný, či si zvolí dárek dražší a podstoupí riziko, že se jim nesplní.

Setkali jsme se s podivem, že si děti z dětských domovů přejí takovéto dárky. Tyto děti nejsou v podstatě jiné, než jejich vrstevníci, kterým se chtějí rovnat. Chodí do běžných škol, mají podobné zájmy a přiznejme si, že například mobilní telefon dnes není mezi dětmi od 12ti let výše brán jako nadstandard. Mnoho středoškoláků dnes využívá tablet či notebook ke studiu… A nebo je to prostě „jen“ jejich přání…

Materiální úroveň v dětských domovech je na velice slušné úrovni, ale přesto si domovy nemohou dovolit ze svých prostředků děti vybavit elektronikou. Z kapesného, které tvoří maximálně 300,- Kč měsíčně, si děti na elektroniku také nemají možnost našetřit. Naprostou většinu věcí dostávají děti přidělenu. Málokdy mají možnost něco si samy vybrat. A právě to jim chceme prostřednictvím našich projektů umožnit.

Děvčatům od 16ti let výše jsme měli možnost dárek alespoň částečně nahradit a to díky kosmetickým balíčkům s dekorativní kosmetikou, které jsme formou daru obdrželi od společností Mary Kay a Parfumerie FANN.

Splnění 557 přání dětí za více než půl milionu korun považujeme za velký úspěch.

Všechny vánoční dárky rozvezli postupně pracovníci DEJME DĚTEM ŠANCI
do jednotlivých dětských domovů - související článek naleznete zde.

Každému, kdo nějakému z dětí dárek zakoupil, patří naše upřímné poděkování!


Přání dětí náhodně vybraná

NEMŮŽETE SE ROZHODNOUT JAKÉ PŘÁNÍ SPLNIT?

Lze poslat i tzv. neadresné příspěvky, jež použijeme na úhradu nesplněných přání.
Díky nim se nám v minulých letech podařilo splnit všechna vánoční přání dětí!
Platbu můžete poukázat na účet projektu č. 6072121028/5500 pod v.s. 9999 nebo prostřednictvím platební karty přes
zabezpečený terminál České spořitelny.

Přispět

Partneři projektu

SeSrdcem.cz BURZA CENNÝCH PAPÍRŮ PRAHA
Arkády Pankrác Albi BBPartner
Rádio DAB Praha IMPULS RADIO railreklam

JCDecaux Rengl JAPAPROGRES