jak dopadl 1. ročník 2012

Strom splněných přání 2012 skončil velkým úspěchem!

Díky všem, kteří se zapojili do 1. ročníku projektu DEJME DĚTEM DÁREK K JEŽÍŠKU aneb Strom splněných přání, se podařilo splnit 557 vánočních přání dětí v celkové hodnotě 522.938,- Kč!

V prvním ročníku projektu bylo zařazeno 691 přání dětí z 20 spolupracujících dětských domovů na území celé České republiky.

Bohužel se 134 dětí prostřednictvím Stromu splněných přání svého dárku nedočkalo. Jednalo se převážně o dražší dárky – notebooky, tablety, fotoaparáty a mobilní telefony, které si přály především starší děti a mladí lidé ve věku 17 – 23 let.

Ale ani v běžných rodinách přece nepřinese Ježíšek vždy vše, o co si děti napíší…

Záměrně jsme cenu přání pro děti neomezovali a nechali jsme je svobodně se rozhodnout, zda tzv. vsadí na jistotu a napíší si o dárek cenově dostupný, či si zvolí dárek dražší a podstoupí riziko, že se jim nesplní.

Setkali jsme se s podivem, že si děti z dětských domovů přejí takovéto dárky. Tyto děti nejsou v podstatě jiné, než jejich vrstevníci, kterým se chtějí rovnat. Chodí do běžných škol, mají podobné zájmy a přiznejme si, že například mobilní telefon dnes není mezi dětmi od 12ti let výše brán jako nadstandard. Mnoho středoškoláků dnes využívá tablet či notebook ke studiu… A nebo je to prostě „jen“ jejich přání…

Materiální úroveň v dětských domovech je na velice slušné úrovni, ale přesto si domovy nemohou dovolit ze svých prostředků děti vybavit elektronikou. Z kapesného, které tvoří maximálně 300,- Kč měsíčně, si děti na elektroniku také nemají možnost našetřit. Naprostou většinu věcí dostávají děti přidělenu. Málokdy mají možnost něco si samy vybrat. A právě to jim chceme prostřednictvím našich projektů umožnit.

Děvčatům od 16ti let výše jsme měli možnost dárek alespoň částečně nahradit a to díky kosmetickým balíčkům s dekorativní kosmetikou, které jsme formou daru obdrželi od společností Mary Kay a Parfumerie FANN.

Splnění 557 přání dětí za více než půl milionu korun považujeme za velký úspěch.

Všechny vánoční dárky rozvezli postupně pracovníci DEJME DĚTEM ŠANCI
do jednotlivých dětských domovů - související článek naleznete zde.

Každému, kdo nějakému z dětí dárek zakoupil, patří naše upřímné poděkování!


Přání dětí náhodně vybraná

NEMŮŽETE SE ROZHODNOUT JAKÉ PŘÁNÍ SPLNIT?

Lze poslat i tzv. neadresné příspěvky, jež použijeme na úhradu nesplněných přání.
Díky nim se nám v minulých letech podařilo splnit všechna vánoční přání dětí!
Platbu můžete poukázat na účet projektu č. 6072121028/5500 pod v.s. 9999 nebo prostřednictvím platební karty přes
zabezpečený terminál České spořitelny.

Přispět

Partneři projektu

SeSrdcem.cz
Arkády Pankrác Albi BBPartner
Rádio DAB Praha IMPULS RADIO railreklam

JCDecaux Rengl JAPAPROGRES