jak dopadl 4. ročník 2015

4. ročník projektu Strom splněných přání, který skončil 12.12.2015 byl zatím nejúspěšnější! Poprvé v historii se podařilo díky štědrým dárcům splnit všechna vánoční přání dětí, tj. 1 074 vánočních dárků v celkové hodnotě 1 654 353 Kč!!!

Velice nás těší, že se mnoho z vás zapojuje do projektu opakovaně! Z neadresných příspěvků (příspěvky na účet projektu bez výběru konkrétního přání), jejichž výše letos činila úctyhodných 118 064 Kč, jsme letos nejen uhradili všechna v termínu nesplněná přání, ale zbylo nám i na úhradu poplatků za platby platebními kartami.

V roce 2015 se do projektu DEJME DĚTEM DÁREK K JEŽÍŠKU aneb „Strom splněných přání“ přihlásilo celkem 1074 dětí ze všech 32 dětských domovů v České republice, se kterými máme navázánu spolupráci. Partnerem projektu byla opět společnost NWT a.s., která je provozovatelem internetových obchodů Patro.CZ, Lypo, Sportilo a Outdoor – shop, ve kterých byly vybrány všechny dárky. Společnost NWT všechny dárky pro děti po celou dobu projektu uskladnila ve svých prostorách, jeho pracovníci dárky označili variabilními symboly a dopravili dárky do Prahy, kde jsme je s pomocí dobrovolníků zabalili. Zástupci jednotlivých dětských domovů si následně dárky v Praze vyzvedli a odvezli je do svých domovů dětem. Dárky větších rozměrů jako například skříň či lednice doručila společnost NWT přímo do daných dětských domovů.

Stejně jako v minulých letech bylo z čeho vybírat. Přání dětí byla velmi různorodá od hraček pro ty nejmenší přes sportovní potřeby, kosmetiku, vybavení domácnosti až po elektroniku tolik oblíbenou zejména mezi staršími dětmi a „dospěláky“. My dětem možnosti, co si přát ani cenu přání nijak nelimitujeme, zároveň však dětem splnění přání negarantujeme. Necháváme na dětech samotných, aby se rozhodly, zda si vyberou přání cenově dostupné, u kterého je téměř jisté, že se splní, nebo zda půjdou do rizika, že si k nim Ježíšek tentokrát cestu nenajde. Letos Ježíšek udělal radost všem dětem.

Děti v dětských domovech se ve svých přáních nijak neliší od ostatních dětí v této věkové kategorii. Někdo se podivuje, že si děti z dětských domovů přejí tak drahé dárky. To, že děti vyrůstají v dětském domově, neznamená, že je potěší cokoliv. Chodí do běžných škol, mají srovnání se svými vrstevníky a podobné nároky a sny. Ale na rozdíl od dětí vyrůstajících v běžných rodinách, mnozí z nich nemají reálnou představu o penězích, protože jí neměly šanci od nikoho odkoukat. V dětských domovech dostávají děti naprostou většinu věcí přidělenu, aniž by měly tušení o jejich reálné hodnotě, takže si mohou myslet, že splnění jakéhokoliv přání není nereálné. Ze svých prostředků si děti mnoho věcí koupit nemohou. Nejstarší děti dostávají kapesné ve výši 350 – 450 Kč měsíčně, z čehož si na tyto věci děti nemají možnost našetřit. Ani brigádu není jednoduché sehnat, zvláště když máte nálepku „z dětského domova“.

Je na každém z nás rozhodnout se, zda nějakému dítěti dárek zakoupíme a případně jaký a v jaké hodnotě. Věříme, že naprostá většina dětí si dárků váží a alespoň trochu jim zpříjemní Vánoce, které by určitě daleko radši trávily v kruhu rodinném.

Děkujeme všem, kteří se zapojili do letošního ročníku Strom splněných přání!
Děkujeme všem z vás, kteří podporují děti v rámci našich stálých projektů celoročně!


Přání dětí náhodně vybraná

NEMŮŽETE SE ROZHODNOUT JAKÉ PŘÁNÍ SPLNIT?

Lze poslat i tzv. neadresné příspěvky, jež použijeme na úhradu nesplněných přání.
Díky nim se nám v minulých letech podařilo splnit všechna vánoční přání dětí!
Platbu můžete poukázat na účet projektu č. 6072121028/5500 pod v.s. 9999 nebo prostřednictvím platební karty přes
zabezpečený terminál České spořitelny.

Přispět

Partneři projektu

SeSrdcem.cz BURZA CENNÝCH PAPÍRŮ PRAHA
Arkády Pankrác Albi BBPartner
Rádio DAB Praha IMPULS RADIO railreklam

JCDecaux Rengl JAPAPROGRES