jak dopadl 4. ročník 2015

4. ročník projektu Strom splněných přání, který skončil 12.12.2015 byl zatím nejúspěšnější! Poprvé v historii se podařilo díky štědrým dárcům splnit všechna vánoční přání dětí, tj. 1 074 vánočních dárků v celkové hodnotě 1 654 353 Kč!!!

Velice nás těší, že se mnoho z vás zapojuje do projektu opakovaně! Z neadresných příspěvků (příspěvky na účet projektu bez výběru konkrétního přání), jejichž výše letos činila úctyhodných 118 064 Kč, jsme letos nejen uhradili všechna v termínu nesplněná přání, ale zbylo nám i na úhradu poplatků za platby platebními kartami.

V roce 2015 se do projektu DEJME DĚTEM DÁREK K JEŽÍŠKU aneb „Strom splněných přání“ přihlásilo celkem 1074 dětí ze všech 32 dětských domovů v České republice, se kterými máme navázánu spolupráci. Partnerem projektu byla opět společnost NWT a.s., která je provozovatelem internetových obchodů Patro.CZ, Lypo, Sportilo a Outdoor – shop, ve kterých byly vybrány všechny dárky. Společnost NWT všechny dárky pro děti po celou dobu projektu uskladnila ve svých prostorách, jeho pracovníci dárky označili variabilními symboly a dopravili dárky do Prahy, kde jsme je s pomocí dobrovolníků zabalili. Zástupci jednotlivých dětských domovů si následně dárky v Praze vyzvedli a odvezli je do svých domovů dětem. Dárky větších rozměrů jako například skříň či lednice doručila společnost NWT přímo do daných dětských domovů.

Stejně jako v minulých letech bylo z čeho vybírat. Přání dětí byla velmi různorodá od hraček pro ty nejmenší přes sportovní potřeby, kosmetiku, vybavení domácnosti až po elektroniku tolik oblíbenou zejména mezi staršími dětmi a „dospěláky“. My dětem možnosti, co si přát ani cenu přání nijak nelimitujeme, zároveň však dětem splnění přání negarantujeme. Necháváme na dětech samotných, aby se rozhodly, zda si vyberou přání cenově dostupné, u kterého je téměř jisté, že se splní, nebo zda půjdou do rizika, že si k nim Ježíšek tentokrát cestu nenajde. Letos Ježíšek udělal radost všem dětem.

Děti v dětských domovech se ve svých přáních nijak neliší od ostatních dětí v této věkové kategorii. Někdo se podivuje, že si děti z dětských domovů přejí tak drahé dárky. To, že děti vyrůstají v dětském domově, neznamená, že je potěší cokoliv. Chodí do běžných škol, mají srovnání se svými vrstevníky a podobné nároky a sny. Ale na rozdíl od dětí vyrůstajících v běžných rodinách, mnozí z nich nemají reálnou představu o penězích, protože jí neměly šanci od nikoho odkoukat. V dětských domovech dostávají děti naprostou většinu věcí přidělenu, aniž by měly tušení o jejich reálné hodnotě, takže si mohou myslet, že splnění jakéhokoliv přání není nereálné. Ze svých prostředků si děti mnoho věcí koupit nemohou. Nejstarší děti dostávají kapesné ve výši 350 – 450 Kč měsíčně, z čehož si na tyto věci děti nemají možnost našetřit. Ani brigádu není jednoduché sehnat, zvláště když máte nálepku „z dětského domova“.

Je na každém z nás rozhodnout se, zda nějakému dítěti dárek zakoupíme a případně jaký a v jaké hodnotě. Věříme, že naprostá většina dětí si dárků váží a alespoň trochu jim zpříjemní Vánoce, které by určitě daleko radši trávily v kruhu rodinném.

Děkujeme všem, kteří se zapojili do letošního ročníku Strom splněných přání!
Děkujeme všem z vás, kteří podporují děti v rámci našich stálých projektů celoročně!


Přání dětí náhodně vybraná

NEMŮŽETE SE ROZHODNOUT JAKÉ PŘÁNÍ SPLNIT?

Lze poslat i tzv. neadresné příspěvky, jež použijeme na úhradu nesplněných přání.
Díky nim se nám v minulých letech podařilo splnit všechna vánoční přání dětí!
Platbu můžete poukázat na účet projektu č. 6072121028/5500 pod v.s. 9999 nebo prostřednictvím platební karty přes
zabezpečený terminál České spořitelny.

Přispět

Partneři projektu

SeSrdcem.cz
Arkády Pankrác Albi BBPartner
Rádio DAB Praha IMPULS RADIO railreklam

JCDecaux Rengl JAPAPROGRES