jak dopadl 7. ročník 2018

7. ročník projektu Strom splněných přání, který skončil 12.12.2018 byl jedním z nejúspěšnějších! Díky štědrým dárcům se splnila všechna vánoční přání dětí, tj. 1 286 vánočních dárků v celkové hodnotě 1 964 640 Kč!!! Historicky je to ze všech ročníků nejvíce splněných přání za nejvíc peněz!

Velice nás těší, že se mnozí z vás zapojují do projektu opakovaně! Uvědomujeme si, že ve druhé fázi projektu často zbývají ke splnění pouze finančně náročná přání, proto jsme rádi, že dárci posílají tzv. neadresné příspěvky (bez výběru konkrétního přání), z nichž jsme letos uhradili všechna nesplněná přání.

V roce 2018 byl opět projektu DEJME DĚTEM DÁREK K JEŽÍŠKU aneb „Strom splněných přání“ řízen z Kroměříže, sídla společnosti Se Srdcem s.r.o., která je provozovatelem internetových obchodů, ve kterých byla vybrána většina dárků, pod taktovkou zástupkyně společnosti paní Petry Kubíkové, která projektu každoročně věnuje neskutečně času, práce a energie! Všechny dárky pro děti byly po celou dobu projektu uskladněny v Kroměříži, kde byly následně tříděny a baleny opět za vydatné pomoci dobrovolníků a členek týmu DEJME DĚTEM ŠANCI. Některé dětské domovy si dárky vyzvedly samy, ostatním byly zaslány přepravní společností.

Skladba přání se od minulých ročníků příliš nelišila a stejně jako v předchozích letech bylo z čeho vybírat. Přání dětí byla opět velmi různorodá od hraček pro ty nejmenší přes sportovní potřeby, oblečení, kosmetiku a velmi oblíbenou elektroniku. Letos jsme zaznamenali větší podíl vybavení domácnosti včetně nábytku pro starší děti a „dospěláky“, kteří se chystají v blízké budoucnosti dětský domov opustit. V tomto roce jsme dětem stanovili limity pro přání týkají se elektroniky, která jsou mezi dárci nejméně oblíbenou komoditou. Jinak děti v tom, co si mohou přát a za kolik nijak neomezujeme, zároveň jim však splnění jejich přání negarantujeme! Necháváme na jejich zvážení, zda se rozhodnou pro přání cenově dostupné, u kterého je téměř jisté, že se splní, nebo zda půjdou do rizika, že jim Ježíšek tentokrát nic nenadělí. Letos vše dopadlo dobře a dárek od Ježíška najde pod stromečkem všech 1 286 dětí!

Často se setkáváme s podivem, jaké dárky si děti z dětských domovů přejí, ať už se to týká ceny či účelnosti dárku. Děti v dětských domovech se mimo svých často velmi těžkých osudů, příliš neliší od svých vrstevníků. To, že vyrůstají v dětském domově, neznamená, že je potěší cokoliv, nebo že se musí spokojit s čímkoliv… Chodí do běžných škol, mají srovnání se svými vrstevníky, mají podobné nároky a sny. Možná na rozdíl od dětí vyrůstajících v běžných rodinách, někteří z nich nemají reálnou představu o penězích, za což nemohu a hůř se jí díky své situaci učí. Na druhu stranu, kdy jindy než o Váncích by měl mít člověk, natož dítě, nárok si přát něco, po čem touží, bez hledu na to, jestli je to přání účelné, či „jen“ pro radost.

Každý z nás se může svobodně rozhodnout, zda se do projektu zapojí a nějakému dítěti dárek koupí a případně jaký a v jaké hodnotě. Mrzí nás, naštěstí velice ojedinělé, komentáře o e-shopech, kde dárky objednáváme a poznámky, že by se daly někde jinde sehnat laciněji. Zcela jistě by se každá jednotlivá věc někde jinde dala pořídit levněji. Ale je velký rozdíl, když kupujete pár dárků pro své blízké a přes tisíc dárků jako v tomto případě… Není možné každou věc individuálně objednávat jinde a srovnávat ceny… to bychom asi museli projekt odstartovat hned v lednu a muselo by se mu věnovat daleko víc lidí, což by úsporu na pořizovacích cenách dárků zcela jistě převýšilo! Věřte, že projekt Strom splněných přání je velice administrativě náročný a bez stabilního partnera de facto nerealizovatelný.

V roce 2018 jsme opět uspořádali Strom splněných přání i v nákupním centru NC Novodvorská Plaza. Návštěvníci centra zde mohli ve dnech 29.11. až 16.12. kupovat dárky dětem z 21 dětských domovů. Díky tomu se podařilo splnit dalších 572 přání dětí v hodnotě 516 583 Kč! Jelikož projekt trval téměř měsíc, museli jsme oslovit s žádostí o pomoc naše podporovatelky a dobrovolnice, aby nám formou brigády pomohly projekt realizovat. Zapojily se opět i naše studentky, které podprujeme! Velice děkujeme všem, kdo nám s projektem pomohli! Děkujeme NC Novodvorská Plaza za milou spolupráci a vstřícnost!

Děkujeme všem z vás, kteří se zapojili do letošního ročníku Stromu splněných přání ať už internetového nebo v NC Novodvorská Plaza! Děkujeme vám, že jste zpříjemnili Vánoce dětem, z nichž většina by je asi daleko raději trávila s mámou a tátou a klidně i bez dárků….


Přání dětí náhodně vybraná

NEMŮŽETE SE ROZHODNOUT JAKÉ PŘÁNÍ SPLNIT?

Lze poslat i tzv. neadresné příspěvky, jež použijeme na úhradu nesplněných přání.
Díky nim se nám v minulých letech podařilo splnit všechna vánoční přání dětí!
Platbu můžete poukázat na účet projektu č. 6072121028/5500 pod v.s. 9999 nebo prostřednictvím platební karty přes
zabezpečený terminál České spořitelny.

Přispět

Partneři projektu

SeSrdcem.cz
Arkády Pankrác Albi BBPartner
Rádio DAB Praha IMPULS RADIO railreklam

JCDecaux Rengl JAPAPROGRES