jak dopadl 8. ročník 2019

V 8. ročníku Stromu splněných přání se poprvé podařilo splnit všechna vánoční přání dětí před koncem projektu a bez použití neadresných příspěvků. To je úžasný milník v historii tohoto projektu! V roce 2019 se splnilo 1 302 vánočních přání v celkové hodnotě 1 840 802 Kč!!! Neadresné příspěvky, za které všem dárcům srdečně děkujeme, jsme z větší části využili k dokoupení vánočních dárků dětem ve Stromu splněných přání v obchodním centru Arkády Pankrác, a část příspěvků nám zbyla do dalšího ročníku.

V roce 2019 byla celá operativa internetového projektu DEJME DĚTEM DÁREK K JEŽÍŠKU aneb „Strom splněných přání“ přesunuta na bedra kroměřížské společnosti Se Srdcem s.r.o. v čele s její jednatelkou a naší úžasnou dlouholetou spolupracovnicí Petrou Kubíkovou, která projektu každoročně věnuje neuvěřitelné množství času, práce a energie! Petra udržuje a navazuje novou spolupráci s internetovými obchody, všechny dárky pro děti se svými spolupracovníky zadává do systému, objednává, naskladňuje, třídí a kontroluje, s pomocí dobrovolníků balí a následně osobně předává či zasílá jednotlivým dětským domovům. Na nás zbývá zajistit dostatečný počet tiskopisů „Dopis Ježíškovi“, obeslat dětské domovy a kontrolovat došlé platby. Málokdo si dokáže představit, kolik je za tímto krásným vánočním projektem práce.

Stejně jako v minulých ročnících byla i letos skladba přání velmi pestrá, což je samozřejmě dáno věkem dětí a mladých lidí, kteří se do projektu zapojují. Zatímco děti nejvíce potěší různé hry a hračky, dospěláci již ve většině případů myslí na budoucnost a přejí si nějaké vybavení do domácnosti.

Nedáváme dětem žádné limity v tom, co si mohou přát a za kolik, v některých případech limity stanoví daný dětský domov. Zároveň však nikomu splnění jeho přání negarantujeme! Riziko, že se dražší dárek nemusí splnit, necháváme zcela na nich. Letos byli Ježíšci mimořádně štědří a vykouzlí úsměv na tváří všem 1 302 dětem, které se letos do projektu zapojily.

Těší nás, že už nedostáváme tolik dotazů, týkajících se ceny či účelnosti dárků. Děti v dětských domovech se v zásadě neliší od svých vrstevníků. Někdo je skromnější, nohama více na zemi, někdo má zkreslenou představu o penězích… zastáváme názor, že o Vánocích si má každý nárok přát to, po čem touží, co mu udělá radost, a to bez ohledu na cenu a účelnost daného přání. Na druhou stranu každý dárce má samozřejmě plné právo se rozhodnout, jestli a případně jaký dárek splní.

Velice nás těší, že se mnozí z vás zapojují do projektu opakovaně a přijali „Ježíškovskou“ roli jako krásnou vánoční tradici. Za to vám patří náš velký DÍK!

V roce 2019 proběhla také premiéra Stromu splněných přání v nákupním centru Arkády Pankrác, která byla rovněž velmi úspěšná. Na Arkádách se splnilo dalších 653 přání dětí v hodnotě 556 096 Kč!

Děkujeme všem, kdo se letos zapojili do „Stromu splněných přání“, ať už internetového nebo v Arkádách Pankrác! Díky vám, bude mít mnoho dětí, kteří nemohou trávit Vánoce s mámou a tátou, Vánoce daleko krásnější!


Přání dětí náhodně vybraná

NEMŮŽETE SE ROZHODNOUT JAKÉ PŘÁNÍ SPLNIT?

Lze poslat i tzv. neadresné příspěvky, jež použijeme na úhradu nesplněných přání.
Díky nim se nám v minulých letech podařilo splnit všechna vánoční přání dětí!
Platbu můžete poukázat na účet projektu č. 6072121028/5500 pod v.s. 9999 nebo prostřednictvím platební karty přes
zabezpečený terminál České spořitelny.

Přispět

Partneři projektu

SeSrdcem.cz
Arkády Pankrác Albi BBPartner
Rádio DAB Praha IMPULS RADIO railreklam

JCDecaux Rengl JAPAPROGRES