jak dopadl 8. ročník 2019

V 8. ročníku Stromu splněných přání se poprvé podařilo splnit všechna vánoční přání dětí před koncem projektu a bez použití neadresných příspěvků. To je úžasný milník v historii tohoto projektu! V roce 2019 se splnilo 1 302 vánočních přání v celkové hodnotě 1 840 802 Kč!!! Neadresné příspěvky, za které všem dárcům srdečně děkujeme, jsme z větší části využili k dokoupení vánočních dárků dětem ve Stromu splněných přání v obchodním centru Arkády Pankrác, a část příspěvků nám zbyla do dalšího ročníku.

V roce 2019 byla celá operativa internetového projektu DEJME DĚTEM DÁREK K JEŽÍŠKU aneb „Strom splněných přání“ přesunuta na bedra kroměřížské společnosti Se Srdcem s.r.o. v čele s její jednatelkou a naší úžasnou dlouholetou spolupracovnicí Petrou Kubíkovou, která projektu každoročně věnuje neuvěřitelné množství času, práce a energie! Petra udržuje a navazuje novou spolupráci s internetovými obchody, všechny dárky pro děti se svými spolupracovníky zadává do systému, objednává, naskladňuje, třídí a kontroluje, s pomocí dobrovolníků balí a následně osobně předává či zasílá jednotlivým dětským domovům. Na nás zbývá zajistit dostatečný počet tiskopisů „Dopis Ježíškovi“, obeslat dětské domovy a kontrolovat došlé platby. Málokdo si dokáže představit, kolik je za tímto krásným vánočním projektem práce.

Stejně jako v minulých ročnících byla i letos skladba přání velmi pestrá, což je samozřejmě dáno věkem dětí a mladých lidí, kteří se do projektu zapojují. Zatímco děti nejvíce potěší různé hry a hračky, dospěláci již ve většině případů myslí na budoucnost a přejí si nějaké vybavení do domácnosti.

Nedáváme dětem žádné limity v tom, co si mohou přát a za kolik, v některých případech limity stanoví daný dětský domov. Zároveň však nikomu splnění jeho přání negarantujeme! Riziko, že se dražší dárek nemusí splnit, necháváme zcela na nich. Letos byli Ježíšci mimořádně štědří a vykouzlí úsměv na tváří všem 1 302 dětem, které se letos do projektu zapojily.

Těší nás, že už nedostáváme tolik dotazů, týkajících se ceny či účelnosti dárků. Děti v dětských domovech se v zásadě neliší od svých vrstevníků. Někdo je skromnější, nohama více na zemi, někdo má zkreslenou představu o penězích… zastáváme názor, že o Vánocích si má každý nárok přát to, po čem touží, co mu udělá radost, a to bez ohledu na cenu a účelnost daného přání. Na druhou stranu každý dárce má samozřejmě plné právo se rozhodnout, jestli a případně jaký dárek splní.

Velice nás těší, že se mnozí z vás zapojují do projektu opakovaně a přijali „Ježíškovskou“ roli jako krásnou vánoční tradici. Za to vám patří náš velký DÍK!

V roce 2019 proběhla také premiéra Stromu splněných přání v nákupním centru Arkády Pankrác, která byla rovněž velmi úspěšná. Na Arkádách se splnilo dalších 653 přání dětí v hodnotě 556 096 Kč!

Děkujeme všem, kdo se letos zapojili do „Stromu splněných přání“, ať už internetového nebo v Arkádách Pankrác! Díky vám, bude mít mnoho dětí, kteří nemohou trávit Vánoce s mámou a tátou, Vánoce daleko krásnější!


Přání dětí náhodně vybraná

NEMŮŽETE SE ROZHODNOUT JAKÉ PŘÁNÍ SPLNIT?

Lze poslat i tzv. neadresné příspěvky, jež použijeme na úhradu nesplněných přání.
Díky nim se nám v minulých letech podařilo splnit všechna vánoční přání dětí!
Platbu můžete poukázat na účet projektu č. 6072121028/5500 pod v.s. 9999 nebo prostřednictvím platební karty přes
zabezpečený terminál České spořitelny.

Přispět

Partneři projektu

SeSrdcem.cz BURZA CENNÝCH PAPÍRŮ PRAHA
Arkády Pankrác Albi BBPartner
Rádio DAB Praha IMPULS RADIO railreklam

JCDecaux Rengl JAPAPROGRES