Každý rok ve dnech 11. 11. - 12. 12. můžete pomocí tohoto internetového projektu plnit vánoční přání dětem z dětských domovů v celé České republice!

Dárky dětem můžete kupovat přímo zde, pohodlně a rychle!

7. ročník projektu ,,Strom splněných přání" pořádaný obecně prospěšnou společností DEJME DĚTEM ŠANCI skončil 12.12.2018 velmi úspěšně.

Díky štědrým dárcům se podařilo splnit všech 1 286 dětských přání v celkové hodnotě 1 964 640 Kč!

Do projektu se v roce 2018 zapojily děti z 39 dětských domovů z celé České republiky. Dárky si mohly děti vybírat v internetových obchodech partnera projektu společnosti Se Srdcem s.r.o.

Velice děkujeme všem „Ježíškům“, kteří se do projektu zapojili! Děkujeme partnerovi projektu, společnosti Burza cenných papírů Praha, která zajistila pokrytí finančních nákladů s projektem spojených. Velký dík patří paní Petře Kubíkové, zástupkyni společnosti Se Srdcem s.r.o., bez které by Strom splněných přání nemohl fungovat. Samozřejmě děkujeme i všem dobrovolníkům, kteří nám pomohli dárky pro děti vánočně zabalit!

V roce 2018 proběhl také 2. ročník projektu Strom splněných přání v NC Novodvorská Plaza, kde mohli návštěvníci centra ve dnech 19.11. až 16.12. dětem dárek osobně zakoupit. Splnilo se skvělých 572 přání dětí z 21 dětských domovů v hodnotě 516 583 Kč!

Dětem z dětských domovů nepomáháme jen o Vánocích. Celoročně plníme dětem tzv. opodstatněná přání, podporujeme děti a mladé lidi při studiu, s pomocí dárců jim spoříme peníze, které jim pomohou při vstupu do samostatného života. Více o projektech DEJME DĚTEM ŠANCI zjistíte ZDE.

Děkujeme Vám, že nám pomáháte dělat dětem radost!

Tým DEJME DĚTEM ŠANCI o.p.s.

 


Partneři projektu

         

       

 

 

Jak postupovat chcete-li dárek zakoupit

 1. stiskněte tlačítko „Chci koupit“
 2. vyplňte své osobní údaje více ZDE
  Vaše osobní údaje jsou uchovávány ve shodě s registrací organizace u Úřadu na ochranu osobních údajů (č. registrace 00039644). Údaje o dárcích předkládáme finančnímu úřadu v rámci daňového přiznání organizace. Vám na jejich základě můžeme vystavit Potvrzení o přijetí daru. Hodnotu daru si můžete dle zákona č. 586/1992 Sb., o daních z příjmů odečíst od základu daně.
 3. zvolte formu platby
  • platební kartou
   v případě platby kartou budete automaticky přesměrováni do bezpečného platebního prostředí České spořitelny prostřednictvím serveru Darujme.cz
  • bankovním převodem
   v případě, že zvolíte platbu bankovním převodem, zobrazí se Vám číslo účtu, na který zašlete příspěvek na dárek dítěte, jako variabilní symbol použijte prosím v.s. dárku
 4. označte, zda si přejete obdržet Potvrzení o přijetí daru za účelem daňového odpočtu
 5. označte, zda souhlasíte s uvedením Vašeho jména v seznamu dárců
 6. potvrďte Vaši volbu tlačítkem KOUPIT
 7. na vámi zadanou e-mailovou adresu obdržíte potvrzení o dokončení objednávky
Zakoupení dárku Vám nezabere více než 2 minuty Vašeho času!

Více o projektu si můžete přečíst ZDE
Výsledky minulých ročníků naleznete ZDE

Jak dopadl 1. ročník 2012 ZDE

Strom splněných přání 2012 skončil velkým úspěchem!

Díky všem, kteří se zapojili do 1. ročníku projektu DEJME DĚTEM DÁREK K JEŽÍŠKU aneb Strom splněných přání, se podařilo splnit 557 vánočních přání dětí v celkové hodnotě 522.938,- Kč!

V prvním ročníku projektu bylo zařazeno 691 přání dětí z 20 spolupracujících dětských domovů na území celé České republiky.

Bohužel se 134 dětí prostřednictvím Stromu splněných přání svého dárku nedočkalo. Jednalo se převážně o dražší dárky – notebooky, tablety, fotoaparáty a mobilní telefony, které si přály především starší děti a mladí lidé ve věku 17 – 23 let.

Ale ani v běžných rodinách přece nepřinese Ježíšek vždy vše, o co si děti napíší…

Záměrně jsme cenu přání pro děti neomezovali a nechali jsme je svobodně se rozhodnout, zda tzv. vsadí na jistotu a napíší si o dárek cenově dostupný, či si zvolí dárek dražší a podstoupí riziko, že se jim nesplní.

Setkali jsme se s podivem, že si děti z dětských domovů přejí takovéto dárky. Tyto děti nejsou v podstatě jiné, než jejich vrstevníci, kterým se chtějí rovnat. Chodí do běžných škol, mají podobné zájmy a přiznejme si, že například mobilní telefon dnes není mezi dětmi od 12ti let výše brán jako nadstandard. Mnoho středoškoláků dnes využívá tablet či notebook ke studiu… A nebo je to prostě „jen“ jejich přání…

Materiální úroveň v dětských domovech je na velice slušné úrovni, ale přesto si domovy nemohou dovolit ze svých prostředků děti vybavit elektronikou. Z kapesného, které tvoří maximálně 300,- Kč měsíčně, si děti na elektroniku také nemají možnost našetřit. Naprostou většinu věcí dostávají děti přidělenu. Málokdy mají možnost něco si samy vybrat. A právě to jim chceme prostřednictvím našich projektů umožnit.

Děvčatům od 16ti let výše jsme měli možnost dárek alespoň částečně nahradit a to díky kosmetickým balíčkům s dekorativní kosmetikou, které jsme formou daru obdrželi od společností Mary Kay a Parfumerie FANN.

Splnění 557 přání dětí za více než půl milionu korun považujeme za velký úspěch.

Všechny vánoční dárky rozvezli postupně pracovníci DEJME DĚTEM ŠANCI
do jednotlivých dětských domovů - související článek naleznete zde.

Každému, kdo nějakému z dětí dárek zakoupil, patří naše upřímné poděkování!Jak dopadl 2. ročník 2013 ZDE

Do projektu DEJME DĚTEM DÁREK K JEŽÍŠKU aneb „Strom splněných přání“ se v roce 2013 celkem 936 dětí z 27 dětských domovů, se kterými má organizace DEJME DĚTEM ŠANCI o.s. navázánu spolupráci. Všechny dárky dětí byly vybrány na portále partnera projektu Patro.CZ. Pracovníci Patra dárky postupně označili variabilními symboly a dovezli nám je do Prahy, kde jsme všechny dárky roztřídili podle jednotlivých dětských domovů a s pomocí dobrovolníků je vánočně zabalili.

Díky všem dárcům, kteří se zapojili do projektu, se podařilo splnit 935 přání z celkových 936 v hodnotě 970.234,- Kč!
To je obrovský úspěch.

Pár do poslední chvíle nesplněných přání dětí jsme nakonec splnili díky podpoře společnosti Patro.CZ, mezinárodní školy Sunny Canadian International School, prodejny exkluzivního nábytku Aglas furniture a paní Mariny Vaňkové.
Všem výše uvedeným velice děkujeme!

Jen jedno přání zůstalo letos nesplněno a to díky jeho velké finanční náročnosti. Třeba si to žadatel příští rok rozmyslí a trochu se ve svých představách uskromní.
Přání dětí byla ve velice rozdílných cenových relacích. Každý drahý dárek ale nemusí nutně znamenat rozmařilost dítěte. Mnoho dětí potřebuje počítač či tablet ke studiu. Co se týká mobilních telefonů, děti se pochopitelně chtějí rovnat svým vrstevníkům… Z kapesného, které mají v maximální výši 300,- Kč měsíčně, si na svá přání našetřit nemohou.
My jsme záměrně nestanovili žádný cenový limit přání a ponechali jsme na uvážení každého, zda tzv. „vsadí na jistotu“ a bude si přát cenově dostupný dárek, či si vybere dárek drahý s rizikem, že se mu nesplní.
Některé dětské domovy měli interní cenové limity přání.
Aby žádné z dětí nezůstalo smutné, tomu, komu se jeho přání nesplnilo, jsme zaslali „náhradní“ dárek, který ho snad potěšil.

Všechny dárky si zástupci dětských domovů vyzvedli ve dnech 12. – 20.12.2013. Fotodokumentaci z balení a předávání dárků naleznete na webových stránkách www.dejmedetemsanci.cz v sekci „Akce“.Jak dopadl 3. ročník 2014 ZDE

3. ročník projektu Strom splněných přání, který skončil 12.12.2014 byl doposud nejúspěšnějším!
Díky všem štědrým dárcům se podařilo splnit 1041 vánočních přání dětí v celkové hodnotě 1 349 689,- Kč!!!

Velice nás potěšilo, že se mezi dárci opakují jména z minulých ročníků! Těší nás, že se do projektu zapojujete opakovaně. Letos poprvé jsme zavedli možnost poukázat neadresné příspěvky, ze kterých jsme následně uhradili část nesplněných přání. Výše neadresných příspěvků byla téměř 90 tisíc korun!

V roce 2014 se do projektu DEJME DĚTEM DÁREK K JEŽÍŠKU aneb „Strom splněných přání“ přihlásilo celkem 1083 dětí z 31 dětských domovů, se kterými máme navázánu spolupráci. Partnerem projektu byl opět internetový obchod Patro.CZ, ve kterém byly vybrány všechny dárky. Patro.CZ všechny dárky pro děti po celou dobu projektu uskladnilo ve svých prostorách, jeho pracovníci dárky označili variabilními symboly a dopravili dárky do Prahy, kde jsme je s pomocí dobrovolníků zabalili.

Stejně jako v minulých letech jsme se setkali s překvapením nad některými přáními dětí a to zejména starších dětí, kterých žije v dětských domovech většina. My cenu přání nijak nelimitujeme, zároveň však dětem splnění přání negarantujeme. Necháváme na nich samotných, aby se rozhodli, zda si vyberou přání cenově dostupné, u kterého je téměř jisté, že se splní, nebo zda půjdou do rizika s tím, že k nim Ježíšek tentokrát cestu nenajde.
Co se týká sortimentu, domníváme se, že se přání dětí v této věkové kategorii nijak neliší od přání jejich vrstevníků. Ohledně cenové náročnosti některých přání je třeba si uvědomit, že tyto děti nikdy nezažily „normální“ Vánoce, nemají zkušenost, jak funguje běžná rodina, neměly od koho odkoukat pro nás známé vzorce chování, mnozí nemají reálnou představu o penězích, protože se jí neměly šanci od nikoho naučit… I přesto, že tety a strejdové v dětských domovech dělají maximum, nikdy nemohou nahradit to, co my, kteří jsme měli to štěstí vyrůstat v rodině, od svých rodičů prostě ,,okoukáme“ - jak se chovat, jak přistupovat k životu a také například odhad jaké dárky jsou reálné…
Děti v dětských domovech dostávají naprostou většinu věcí přidělenu, aniž by měly tušení o jejich reálné hodnotě. Mimo to v loňském ročníku Stromu splněných přání se splnila všechna přání vyjma jednoho, takže děti si mohou myslet, že splnění přání je docela snadné.
Materiální úroveň většiny dětských domovů je na velice slušné úrovni, ale domovy si nemohou dovolit ze svých prostředků vybavit děti např. elektronikou. Kapesné nejstarších dětí tvoří 300 – 450,- Kč měsíčně, z čehož si na tyto věci děti nemají možnost našetřit. Sehnat dnes brigádu není jednoduché ani pro děti „z rodin“, natož když máte nálepku „z dětského domova“.

Samozřejmě neznáme osobně všechny děti, které se projektu účastní, a je těžké odhadnout, jestli si každý bude svého dárku, pokud ho dostane, vážit. Mnoho z těchto dospělých dětí ale známe osobně a věřte nám, prosím, že jsou fajn a stojí za to, abychom jim pomáhali! Někdy jsou trochu „ztracení v životě“, ale vzhledem k tomu, co má většina z nich za sebou se nelze divit. Možná některé z nich splnění jejich nadstandardního přání motivuje ke studiu a nelezení dobré práce, aby byli schopni si takové věci v budoucnu sami koupit!

Není důvod předpokládat, že by děti, jen kvůli tomu, že jsou z dětského domova, potěšilo prakticky cokoliv. Nelze od nich očekávat vděk za to, že jim vůbec někdo něco chce dát!
Nikoho pochopitelně nenutíme, aby jakémukoliv dítěti dárek kupoval, a chápeme, že mnozí z vás nekupují dárky v hodnotě některých přání dětí ani svým blízkým.
Ale prosíme, nezlobte se na ty děti a neodsuzujte je za něco, pokud neznáte jejich situaci!

Děkujeme všem, kteří se zapojili do letošního ročníku tohoto vánočního projektu!
Děkujeme všem z vás, kteří podporují děti v rámci našich stálých projektů celoročně!

Děkujeme, že nám pomáháte pomáhat dětem, které to rozhodně nemají jednoduché a které čeká dříve či později velice těžká životní zkouška a to vstup do samostatného života. Bez prostředků, bez zázemí…
Jsme přesvědčeni, že bez pomoci tento krok nelze zvládnout.

Všechny dárky si zástupci dětských domovů vyzvednou ve dnech 17. – 19.12.2014. Fotodokumentaci z balení a předávání dárků naleznete na webových stránkách www.dejmedetemsanci.cz v sekci „Akce“.Jak dopadl 4. ročník 2015 ZDE

4. ročník projektu Strom splněných přání, který skončil 12.12.2015 byl zatím nejúspěšnější! Poprvé v historii se podařilo díky štědrým dárcům splnit všechna vánoční přání dětí, tj. 1 074 vánočních dárků v celkové hodnotě 1 654 353 Kč!!!

Velice nás těší, že se mnoho z vás zapojuje do projektu opakovaně! Z neadresných příspěvků (příspěvky na účet projektu bez výběru konkrétního přání), jejichž výše letos činila úctyhodných 118 064 Kč, jsme letos nejen uhradili všechna v termínu nesplněná přání, ale zbylo nám i na úhradu poplatků za platby platebními kartami.

V roce 2015 se do projektu DEJME DĚTEM DÁREK K JEŽÍŠKU aneb „Strom splněných přání“ přihlásilo celkem 1074 dětí ze všech 32 dětských domovů v České republice, se kterými máme navázánu spolupráci. Partnerem projektu byla opět společnost NWT a.s., která je provozovatelem internetových obchodů Patro.CZ, Lypo, Sportilo a Outdoor – shop, ve kterých byly vybrány všechny dárky. Společnost NWT všechny dárky pro děti po celou dobu projektu uskladnila ve svých prostorách, jeho pracovníci dárky označili variabilními symboly a dopravili dárky do Prahy, kde jsme je s pomocí dobrovolníků zabalili. Zástupci jednotlivých dětských domovů si následně dárky v Praze vyzvedli a odvezli je do svých domovů dětem. Dárky větších rozměrů jako například skříň či lednice doručila společnost NWT přímo do daných dětských domovů.

Stejně jako v minulých letech bylo z čeho vybírat. Přání dětí byla velmi různorodá od hraček pro ty nejmenší přes sportovní potřeby, kosmetiku, vybavení domácnosti až po elektroniku tolik oblíbenou zejména mezi staršími dětmi a „dospěláky“. My dětem možnosti, co si přát ani cenu přání nijak nelimitujeme, zároveň však dětem splnění přání negarantujeme. Necháváme na dětech samotných, aby se rozhodly, zda si vyberou přání cenově dostupné, u kterého je téměř jisté, že se splní, nebo zda půjdou do rizika, že si k nim Ježíšek tentokrát cestu nenajde. Letos Ježíšek udělal radost všem dětem.

Děti v dětských domovech se ve svých přáních nijak neliší od ostatních dětí v této věkové kategorii. Někdo se podivuje, že si děti z dětských domovů přejí tak drahé dárky. To, že děti vyrůstají v dětském domově, neznamená, že je potěší cokoliv. Chodí do běžných škol, mají srovnání se svými vrstevníky a podobné nároky a sny. Ale na rozdíl od dětí vyrůstajících v běžných rodinách, mnozí z nich nemají reálnou představu o penězích, protože jí neměly šanci od nikoho odkoukat. V dětských domovech dostávají děti naprostou většinu věcí přidělenu, aniž by měly tušení o jejich reálné hodnotě, takže si mohou myslet, že splnění jakéhokoliv přání není nereálné. Ze svých prostředků si děti mnoho věcí koupit nemohou. Nejstarší děti dostávají kapesné ve výši 350 – 450 Kč měsíčně, z čehož si na tyto věci děti nemají možnost našetřit. Ani brigádu není jednoduché sehnat, zvláště když máte nálepku „z dětského domova“.

Je na každém z nás rozhodnout se, zda nějakému dítěti dárek zakoupíme a případně jaký a v jaké hodnotě. Věříme, že naprostá většina dětí si dárků váží a alespoň trochu jim zpříjemní Vánoce, které by určitě daleko radši trávily v kruhu rodinném.

Děkujeme všem, kteří se zapojili do letošního ročníku Strom splněných přání!
Děkujeme všem z vás, kteří podporují děti v rámci našich stálých projektů celoročně!Jak dopadl 6. ročník 2017 ZDE

6. ročník projektu Strom splněných přání, který skončil 12.12.2017 byl jedním z nejúspěšnějších!  Díky štědrým dárcům se splnila všechna vánoční přání dětí, tj. 1 140 vánočních dárků v celkové hodnotě 1 966 155 Kč!!! Historicky je to ze všech ročníků nejvíce splněných přání za nejvíc peněz!  

Velice nás těší, že se mnozí z vás zapojují do projektu opakovaně! Uvědomujeme si, že ve druhé fázi projektu často zbývají ke splnění pouze finančně náročná přání, proto jsme rádi, že dárci posílají tzv. neadresné příspěvky (bez výběru konkrétního přání), z nichž jsme letos uhradili téměř všechna nesplněná přání. V roce 2017 byl poprvé v historii projektu DEJME DĚTEM DÁREK K JEŽÍŠKU aneb „Strom splněných přání“ celý projekt řízen z Kroměříže, sídla společnosti NWT, která je provozovatelem internetových obchodů ve kterých byla vybrána většina dárků, pod taktovkou zástupkyně společnosti paní Petry Kubíkové, která projektu každoročně věnuje neskutečně času, práce a energie! Všechny dárky pro děti byly po celou dobu projektu uskladněny v Kroměříži, kde byly následně tříděny a letos i baleny opět za vydatné pomoci dobrovolníků a členek týmu DEJME DĚTEM ŠANCI. Některé dětské domovy si dárky vyzvedly samy, ostatním byly zaslány přepravní společností.

Skladba přání se od minulých ročníků příliš nelišila a stejně jako v předchozích letech bylo z čeho vybírat. Přání dětí byla opět velmi různorodá od hraček pro ty nejmenší přes sportovní potřeby, oblečení, kosmetiku a velmi oblíbenou elektroniku. Letos jsme zaznamenali větší podíl vybavení domácnosti včetně nábytku pro starší děti a „dospěláky“, kteří se chystají v blízké budoucnosti dětský domov opustit. V tomto roce jsme dětem stanovili limity pro přání týkají se elektroniky, která jsou mezi dárci nejméně oblíbenou komoditou. Jinak děti v tom, co si mohou přát a za kolik nijak neomezujeme, zároveň jim však splnění jejich přání negarantujeme! Necháváme na jejich zvážení, zda se rozhodnou pro přání cenově dostupné, u kterého je téměř jisté, že se splní, nebo zda půjdou do rizika, že jim Ježíšek tentokrát nic nenadělí. Letos vše dopadlo dobře a dárek od Ježíška najde pod stromečkem všech 1 140 dětí!

Často se setkáváme s podivem, jaké dárky si děti z dětských domovů přejí, ať už se to týká ceny či účelnosti dárku. Děti v dětských domovech se mimo svých často velmi těžkých osudů, příliš neliší od svých vrstevníků. To, že vyrůstají v dětském domově, neznamená, že je potěší cokoliv, nebo že se musí spokojit s čímkoliv…  Chodí do běžných škol, mají srovnání se svými vrstevníky, mají podobné nároky a sny. Možná na rozdíl od dětí vyrůstajících v běžných rodinách, někteří z nich nemají reálnou představu o penězích, za což nemohu a hůř se jí díky své situaci učí. Na druhu stranu, kdy jindy než o Váncích by měl mít člověk, natož dítě, nárok si přát něco, po čem touží, bez hledu na to, jestli je to přání účelné, či „jen“ pro radost.

Každý z nás se může svobodně rozhodnout, zda se do projektu zapojí a nějakému dítěti dárek koupí a případně jaký a v jaké hodnotě. Mrzí nás, naštěstí velice ojedinělé, komentáře o E-shopech, kde dárky objednáváme a poznámky, že by se daly někde jinde sehnat laciněji. Zcela jistě by se každá jednotlivá věc někde jinde dala pořídit levněji. Ale je velký rozdíl, když kupujete pár dárků pro své blízké a přes tisíc dárků jako v tomto případě… Není možné každou věc individuálně objednávat jinde a srovnávat ceny… to bychom asi museli projekt odstartovat hned v lednu a muselo by se mu věnovat daleko víc lidí, což by úsporu na pořizovacích cenách dárků zcela jistě převýšilo! Věřte, že projekt Strom splněných přání je velice administrativě náročný a  bez stabilního partnera de facto nerealizovatelný.

V roce 2017 jsme si poprvé vyzkoušeli Strom splněných přání v nákupním centru, a to v NC Novodvorská Plaza. Návštěvníci centra zde mohli ve dnech 20.11. až 17.12. kupovat dárky dětem z 15 dětských domovů. Díky tomu se podařilo splnit dalších 580 přání dětí v hodnotě téměř půl milionu korun! Jelikož projekt trval téměř měsíc, museli jsme oslovit s žádostí o pomoc naše sympatizantky, aby nám formou brigády pomohly projekt realizovat. Zapojily se i naše studentky, které podprujeme! Velice děkujeme všem, kdo nám s projektem pomohli! Děkujeme NC Novodvorská Plaza za milou spolupráci a vstřícnost! Protože se jednalo o první ročník, zaznamenali jsme bohužel i několik nedopatření týkajících se zejména zdvojených rezervací, za které se ještě jednou omlouváme! Už vymýšlíme, jak vše udělat, aby se těmto omylům zamezilo…

Děkujeme všem z vás, kteří se zapojili do letošního ročníku Stromu splněných přání ať už internetového nebo v NC Novodvorská Plaza! Děkujeme vám, že jste zpříjemnili Vánoce dětem, z nichž většina by je asi daleko raději trávila s mámou a tátou a klidně i bez dárků….Jak dopadl 5. ročník 2016 ZDE

5. ročník projektu Strom splněných přání skončil velmi úspěšně.

Díky všem štědrým dárcům, kteří se do projektu zapojili, bylo splněno 1046 vánočních přání dětí, v celkové hodnotě 1 710 290 Kč!!!

V roce 2016 se do projektu DEJME DĚTEM DÁREK K JEŽÍŠKU aneb „Strom splněných přání“ přihlásilo celkem 1066 dětí ze 33 dětských domovů v České republice, se kterými máme navázánu spolupráci. Partnerem projektu byla již tradičně společnost NWT a.s., která je provozovatelem internetových obchodů, ve kterých byly vybrány všechny dárky. Společnost NWT dárky uskladnila ve svých prostorách, její pracovníci dárky roztřídili, označili variabilními symboly a dopravili do Prahy, kde jsme je s pomocí dobrovolníků zabalili. Zástupci jednotlivých dětských domovů si následně dárky v Praze vyzvedli a odvezli je do svých domovů dětem. Dárky větších rozměrů jako například pračku či jízdní kola, nebo dárky, které byly splněny tzv. „na poslední chvíli“ doručila společnost NWT přímo do daných dětských domovů.

Letos měl „Ježíšek“ nového partnera – společnost Burza cenných papírů Praha a.s., která pokryla finanční náklady s projektem spojené, za což jí patří velký dík!

Mediálními partnery se staly společnosti HyperMedia, rádio ČRo - Region a Regina DAP Praha. 

Přání dětí byla jako každý rok velmi různorodá od hraček pro ty nejmenší přes sportovní potřeby, kosmetiku, vybavení domácnosti až po elektroniku, oblíbenou zejména mezi staršími dětmi a „dospěláky“. My dětem nijak nelimitujeme cenu přání, zároveň jim však splnění přání negarantujeme! Některé dětské domovy dávají dětem interní limity. My necháváme na dětech samotných, aby se rozhodly, zda si vyberou přání cenově dostupné, u kterého je téměř jisté, že se splní, nebo zda půjdou do rizika, že jim Ježíšek jejich přání nesplní. Letos Ježíšek „zapomněl“ jen na 25 dětí, jejichž přání se řadila mezi ta cenově náročná. Ani v běžných rodinách se nesplní vždy všechna přání… I my jsme kolikrát překvapeni z některých přání „dětí“. Na druhou stranu se děti v dětských domovech se ve svých přáních moc neliší od ostatních v této věkové kategorii. To, že děti vyrůstají v dětském domově, neznamená, že je potěší cokoliv. Chodí do běžných škol, mají srovnání se svými vrstevníky a podobné nároky a sny. Na rozdíl od dětí vyrůstajících v běžných rodinách ale mnohé z nich nemají reálnou představu o penězích, proto je potřeba někdy přivřít oko a nedělat ze všech neskromné floutky. V dětských domovech dostávají děti naprostou většinu věcí přidělenu, aniž by měly tušení o jejich reálné hodnotě, ve svých původních rodinách neměly možnost se takové věci naučit...

Mnoho cenově nákladnějších dárků se podařilo splnit díky tzv. neadresným příspěvkům, což jsou příspěvky v libovolné výši bez vazby na konkrétní přání dítěte. Tyto příspěvky jsme zavedli právě z důvodu, aby se mohl projektu zúčastnit kdokoliv i v jeho pozdější fázi, kdy už zbývají právě jen ta cenově nákladnější přání.

Velice nás těší, že se mnoho z vás zapojuje do projektu opakovaně! Je na každém z nás rozhodnout se, zda nějakému dítěti dárek zakoupíme a případně jaký a v jaké hodnotě. Naprostá většina dětí si dárků váží a zcela jistě jim zpříjemní Vánoce!

Děkujeme všem, kteří se zapojili do letošního ročníku Strom splněných přání!
Děkujeme všem z vás, kteří podporují děti v rámci našich stálých projektů celoročně!Jak dopadl 7. ročník 2018 ZDE

7. ročník projektu Strom splněných přání, který skončil 12.12.2018 byl jedním z nejúspěšnějších! Díky štědrým dárcům se splnila všechna vánoční přání dětí, tj. 1 286 vánočních dárků v celkové hodnotě 1 964 640 Kč!!! Historicky je to ze všech ročníků nejvíce splněných přání za nejvíc peněz!

Velice nás těší, že se mnozí z vás zapojují do projektu opakovaně! Uvědomujeme si, že ve druhé fázi projektu často zbývají ke splnění pouze finančně náročná přání, proto jsme rádi, že dárci posílají tzv. neadresné příspěvky (bez výběru konkrétního přání), z nichž jsme letos uhradili všechna nesplněná přání.

V roce 2018 byl opět projektu DEJME DĚTEM DÁREK K JEŽÍŠKU aneb „Strom splněných přání“ řízen z Kroměříže, sídla společnosti Se Srdcem s.r.o., která je provozovatelem internetových obchodů, ve kterých byla vybrána většina dárků, pod taktovkou zástupkyně společnosti paní Petry Kubíkové, která projektu každoročně věnuje neskutečně času, práce a energie! Všechny dárky pro děti byly po celou dobu projektu uskladněny v Kroměříži, kde byly následně tříděny a baleny opět za vydatné pomoci dobrovolníků a členek týmu DEJME DĚTEM ŠANCI. Některé dětské domovy si dárky vyzvedly samy, ostatním byly zaslány přepravní společností.

Skladba přání se od minulých ročníků příliš nelišila a stejně jako v předchozích letech bylo z čeho vybírat. Přání dětí byla opět velmi různorodá od hraček pro ty nejmenší přes sportovní potřeby, oblečení, kosmetiku a velmi oblíbenou elektroniku. Letos jsme zaznamenali větší podíl vybavení domácnosti včetně nábytku pro starší děti a „dospěláky“, kteří se chystají v blízké budoucnosti dětský domov opustit. V tomto roce jsme dětem stanovili limity pro přání týkají se elektroniky, která jsou mezi dárci nejméně oblíbenou komoditou. Jinak děti v tom, co si mohou přát a za kolik nijak neomezujeme, zároveň jim však splnění jejich přání negarantujeme! Necháváme na jejich zvážení, zda se rozhodnou pro přání cenově dostupné, u kterého je téměř jisté, že se splní, nebo zda půjdou do rizika, že jim Ježíšek tentokrát nic nenadělí. Letos vše dopadlo dobře a dárek od Ježíška najde pod stromečkem všech 1 286 dětí!

Často se setkáváme s podivem, jaké dárky si děti z dětských domovů přejí, ať už se to týká ceny či účelnosti dárku. Děti v dětských domovech se mimo svých často velmi těžkých osudů, příliš neliší od svých vrstevníků. To, že vyrůstají v dětském domově, neznamená, že je potěší cokoliv, nebo že se musí spokojit s čímkoliv… Chodí do běžných škol, mají srovnání se svými vrstevníky, mají podobné nároky a sny. Možná na rozdíl od dětí vyrůstajících v běžných rodinách, někteří z nich nemají reálnou představu o penězích, za což nemohu a hůř se jí díky své situaci učí. Na druhu stranu, kdy jindy než o Váncích by měl mít člověk, natož dítě, nárok si přát něco, po čem touží, bez hledu na to, jestli je to přání účelné, či „jen“ pro radost.

Každý z nás se může svobodně rozhodnout, zda se do projektu zapojí a nějakému dítěti dárek koupí a případně jaký a v jaké hodnotě. Mrzí nás, naštěstí velice ojedinělé, komentáře o e-shopech, kde dárky objednáváme a poznámky, že by se daly někde jinde sehnat laciněji. Zcela jistě by se každá jednotlivá věc někde jinde dala pořídit levněji. Ale je velký rozdíl, když kupujete pár dárků pro své blízké a přes tisíc dárků jako v tomto případě… Není možné každou věc individuálně objednávat jinde a srovnávat ceny… to bychom asi museli projekt odstartovat hned v lednu a muselo by se mu věnovat daleko víc lidí, což by úsporu na pořizovacích cenách dárků zcela jistě převýšilo! Věřte, že projekt Strom splněných přání je velice administrativě náročný a bez stabilního partnera de facto nerealizovatelný.

V roce 2018 jsme opět uspořádali Strom splněných přání i v nákupním centru NC Novodvorská Plaza. Návštěvníci centra zde mohli ve dnech 29.11. až 16.12. kupovat dárky dětem z 21 dětských domovů. Díky tomu se podařilo splnit dalších 572 přání dětí v hodnotě 516 583 Kč! Jelikož projekt trval téměř měsíc, museli jsme oslovit s žádostí o pomoc naše podporovatelky a dobrovolnice, aby nám formou brigády pomohly projekt realizovat. Zapojily se opět i naše studentky, které podprujeme! Velice děkujeme všem, kdo nám s projektem pomohli! Děkujeme NC Novodvorská Plaza za milou spolupráci a vstřícnost!

Děkujeme všem z vás, kteří se zapojili do letošního ročníku Stromu splněných přání ať už internetového nebo v NC Novodvorská Plaza! Děkujeme vám, že jste zpříjemnili Vánoce dětem, z nichž většina by je asi daleko raději trávila s mámou a tátou a klidně i bez dárků…. 


Vybrat přání

Prosíme všechny laskavé dárce, aby při výběru dárku mysleli i na ty, kteří mají možnost koupit pouze jedno levnější přání. Pokud místo několika levnějších dárků koupíte jeden či dva dražší, uděláte radost dítěti, jehož přání by třeba nikdo jiný nesplnil a navíc umožníte více lidem, kteří nemají možnost splnit dražší přání, se do projektu také zapojit. Děkujeme Vám!